Merhaba, ben Ahmet Aydın

Biz Planlıyoruz Tasarlıyoruz Geliştiriyoruz

On yılı aşkın süredir geliştirdiği projeler sayesinde tecrübe kazanmış uzman ekibimizle birlikte fikirlerinize teknolojik çözümler sunuyoruz

ANASAYFA İLETİŞİM
Markalaşmada Reklamın Önemi


Markalaşmada Reklamın Önemi

Ürün veya hizmet satan her firma bulunmuş olduğu sektörde markalaşmak ister ve bu markalaşma sayesinde ürün ve satışlarında artması temel amaçtır. Fakat markalaşma bilindiği gibi hiç kolay değildir. Bunun için bir emek ve çabanın sarf edilmesi gerekmektedir.

Firmaların markalaşması yolunda en önemli yardımcısı reklamlardır. Bir firma ne kadar kaliteli ürün ve hizmetler üretirse üretsin eğer ki reklam yapmıyor ise bunun hiçbir anlamı olmayacaktır.

Eskiden broşür, ilan, radyo ve TV yoluyla reklamlar oldukça önemli olmaktaydı. Bu reklam türlerinin arasına internet reklamcılığı da katılarak çok kısa bir sürede markalaşmanın yolu açıldı. Eskiden markalaşma bir firma için 20-30 yıl sürerken günümüzde internet reklamcılığı sayesinde 2-3 yıla düşmüştür.

Globalleşen dünyada eski markaların arasına yeni markaların girmesi halen zordur fakat etkili reklamlar ile markalaşma her daim mümkündür.

Reklamların Faydaları

1 - Pazar Payının Büyümesine Katkı Sağlar

Reklamlar ürün ve hizmetlerin geniş bir kitleye ulaşılabilmesi için önemli bir araçtır. Bu nedenle markalaşma yolunda reklamsız olması asla düşünülemeyecektir.

2 - Rekabet Avantajı Sağlar

Etkili reklamlar rekabet avantajını artırıcı bir etkiye sahiptir. Reklam yapan firmalar ürün ve hizmetlerini daha kolay bir şekilde satarak rakiplerinden bir adım öne çıkabilmektedir.

3 - Yeni Ürün ve Hizmetlere Talebin Oluşmasını Sağlar

Ürün ve hizmetlerinde yenilikler yapan firmalar reklam yaparak müşterilerini bundan haberdar eder. Bu durumda yeni üretilen ürün ve hizmetlere talep oluşmasını sağlamaktadır.

4 - Marka Bilinirliği Artar

Marka bilinirliğini artırmada reklamlar vazgeçilmez unsurlar arasında yer almaktadır. Şuana kadar markalaşmış olan hiçbir firma reklamsız bunu elde etmemiştir. Mutlaka markalaşmak isteyen firmalar reklam bütçeleri ayırmak zorundadır.

5 - Firmanın Müşterileri İle Etkileşimi Artar

Müşteriler ile bir iletişim köprüsü vaziyeti gören reklamlar firmaların müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını anlamalarını ve bu yönde çözümler üretebilmelerini sağlamaktadır.

Ahmet Aydın İle Etkili Reklamcılık

Ahmet Aydın 2008 yılından itibaren reklamcılık sektöründe faaliyet gösteren oldukça önemli bir profesyoneldir. Müşterilerine sunmuş olduğu birçok reklam hizmetinde markalaşma yolunda önemli adımların atılmasını sağlamıştır. Kaliteli hizmetlerini sağlam referansları ile kanıtlamayı başaran Ahmet Aydın, ticari kaygıdan uzak çalışma prensibi ve çözüm odaklı hizmet anlayışı ile dijital reklamcılık alanında fark yaratmaya devam etmektedir.

Siz de alanında profesyonellerden reklam konusunda destek almak ve yukarıda saymış olduğumuz faydalardan yararlanmak istiyorsanız ahmetaydin.net adresini ziyaret edebilir veya +90 544 241 42 59 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Paylaşımlar

Takipte kalın. Sizler için yararlı gördüğümüz bilgileri bloğumuzda paylaşıyoruz.

Neden Mobil Uygulama ?
Neden Mobil Uygulama ?

Artık bilmeyen yoktur masaüstü bilgisayarların yerini mobil cihazların aldığını! Dünyada ve özellikle ülkemizde oldukça aktif kullanıcı sayısına sahip olan mobil cihazlar adeta bir insan uzvu kadar önemli kabul edilmektedir.

Ahmet Aydın Yazılım Geliştirici / Samsun
Ahmet Aydın
Web Tasarımın Faydası
Web Tasarımın Faydası

Web Tasarımı, web sitelerinin kullanıcı deneyimini artırmak ve potansiyel müşterilerin sitedeki ürün ve hizmetleri daha kolay bir şekilde satın almasını sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

Ahmet Aydın Yazılım Geliştirici / Samsun
Ahmet Aydın

İletişime Geç

Aşağıdaki iletişim formunu veya iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşın.

İletişim Formu

İletişim Bilgileri

Projelerinizi hayata geçirmek için aşağıdaki bilgiler aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere...